СПОРТФУДБАЛ

Франција без Лукас Ернандез до крајот на Светското Првенство

Репрезентацијата на Франција до крајот на Светското Првенство ќе биде без Лукас Ернандез. Играчот на Баерн беше принуден да го напушти теренот по само девет минути, а повредата изгледала сериозна и на прв поглед, бидејќи Ернандез се повреди, без никаков судир со противникот.

Advertisements

Последните информаци од таборот на Франција укажуваат дека Ернандез има скинати лигаменти и ќе биде надвор од терените за Светското првенство и за целата сезона 2022/23.

Тој им се придружува на Карим Бензема, Кристофер Нкунку, НГоло Канте, Пол Погба, Мајк Маињан и Кимпембе на листата на повредени во Франција.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button