СПОРТ

Ѓоковиќ потврди дека ќе учествува на Олимписките игри во Токио

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ потврди дека ќе учествува на претстојните Олимписки игри во Токио. „Со голема гордост се пакувам за Токио и ѝ се приклучувам на нашата репрезентација во борбата за најсветлите медали на олимписките арени. За мене, играта за Србија отсекогаш претставуваше посебна радост и мотивација и ќе дадам се од себе да не направам сите среќни! Одиме“, напиша Ѓоковиќ на својот официјален профил на Твитер.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button