СПОРТФУДБАЛ

Играчите на Евертон и Сити со специјални дресови и украински знамиња

Државата Украина и нејзините граѓани добија огромна и морална поддршка од тимовите на Премиер Лигата.

Advertisements

Пред натпреварот помеѓу Евертон и Манчетсер Сити, играчите на двата тима влегоа во натпреварот со специјални маици и украински знамиња, повикувајќи на прекин на војната.

Атмосферата не можеше да го задржи Зинченко, кој се расплака.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button