ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Изгаснат пожарот зад Универзитетската библиотека

Екипите нa Алсат на теренот известуваат дека е изгаснат пожарот кој избувна пред околу половина час зад Универзитетската библиотека во Скопје. Според нашите првични неофицијални информации, станува збор за целосно опожарена куќа. Сѐ уште нема информации дали има повредени.

Advertisements

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button