ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Ковачевски: Евроинтеграциите остануваат врвен приоритет

Евроинтеграциите остануваат врвен приоритет на владата, рече во одговор на новинарско прашање мандатарот за состав на новата влада, Димитар Ковачевски. Како што рече тој, ЕУ е наша стратешка цел и заслужуваме отворање на преговорите.

Advertisements

„Во однос на евроинтеграциите, тие се приоритет и тоа врвен приоритет на Владата. Цело поглавје од програмата е посветено на евроинтеграциите. ЕУ е наша стратешка цел и заслужуваме отворање на преговори со ЕУ“, рече Ковачевски.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button