МАКЕДОНИЈА

ЛДП ќе ја поддржи утрешната парада на гордоста

Либерално демократската партија и оваа година со своето присуство ќе ја поддржи утрешната парада на гордоста, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, Моника Зајкова, пратеничка од ЛДП. Како што рече таа, Интерпарламентарната група за унапредување на правата на ЛГБТ и луѓето има испратено писмо до сите партии во Парламентот.

Advertisements

„Интерпарламентарната група имаше писмо до сите коишто сакаат да се приклучат. Ние секако ќе бидеме таму затоа што и координаторката ќе има свое излагање. Писмото е испратено, сите коишто сметаат дека треба да бидат таму може да ја дадат својата поддршка.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button