СПОРТ

НБА, Фаворитите стинаа до лесни победи

Лејкерси успеаја да ја забележат својата прва победа сезонава, совладувајќи го Далас со 138-115. Леброн Џејмс постигна 22, а Дејвис додаде уште 28 поени. Во тимот на Далас, одличен беше Лука Дончиќ, кој постигна 27 поени, но недоволно за да избегне пораз. Во другите средби, Лос Анџелес Клиперс го победи Денвер со 121-108, Голден Стејт беше прегазен од Милвоки со 138-99, а Бруклин победи нагости во Бостон, со 123-95.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button