ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Николоски: Оваа влада ќе се соочи со гневот на народот

Оваа влада нема решенија за битката со корупцијата, економската и енергетската криза и европските интеграции и нема легитимитет. Затоа единствено решение за брзи предвремени избори, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николоски на денешната собраниска седница на која се дискутира за избор на нова влада.

-Сето останато е бегање од народот. Следува пеколен период на соочување со гневот на народот. Промените доаѓаат и ќе се случат побрзо отколку што мислите. Нема да ја поддржиме оваа влада, а следниот период да се гледаме и во институциите, но и надвор на улиците и заеднички да стигнеме до предвремени парламентарни избори кои ќе значат промени во Македонија, рече Николоски.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button