МАКЕДОНИЈА

Пендаровски: Сегашната власт со сите маани, е десет пати подобра од понудата на опозицијата

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ, на синоќешниот митинг во Гевгелија порача дека доколку се прекрши договорот од Преспа, тогаш земјата ќе излезе од НАТО. Тој рече дека сегашната владејачка партија со сите свои мани е десет пати подобра од она што го понудила или го нуди сега опозицијата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button