МАКЕДОНИЈА

Силјановска: Корупцијата ги зафати највисоките нивоа во инстититуциите

Кандидатката на ВМРО ДПМНЕ за претседател Гордана Силјановска Давковка на синоќешниот митинг во Кичево пред граѓаните зборуваше за последниот извештај на „Фридом Хаус“ за Македонија. Силјановска рече дека корупцијата ги зафати луѓето на највисоките нивоа на институциите, најавувајќи одговор од страна на  независното судство

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button