СПОРТФУДБАЛ

ПМФЛ, утре се играат пет натпревари од 19-тто коло

Во Првата македонска фудбалска лига утре се играат пет натпревари од 19-тто коло кои не се одиграа минатата недела поради студеното време. Шкендија ќе игра на гости со Силекс во Кратово, Струга Трим Лум ја пречекува Македонија Ѓорче Петров, а Ренова ќе ѝ биде домаќин на Беласица. Во Скопје ќе играат Вардар и Пелистер. Во единствениот дуел од ова коло Работнички славеше против Академија Пандев.

Прва лига 19 коло

Силекс – Шкендија
Борец – ФК Шкупи
Струга Трим Лум – Македонија Ѓ.П.
Ренова – Беласица
Вардар – Пелистер
Акад. Пандев 0-1 Работнички

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button