СПОРТФУДБАЛ

По поразот од Емполи, двајца играчи побарале да го напуштат Интер

Ова во емисијата „Топ Калчо“, го откри италијанскиот новинар Алфио Мусмара. Новинарот откри дека станува збор за Марцело Брозовиќ и Дензел Дамфрис.

Advertisements

Името на Брозовиќ се споменуваше во можната размена со Барселона. Овој трејд пропадна бидејќи Франк Кеси одби да се пресели во Интер. Брозовиќ по Светското првенство не е стартер во Интер. Таков статус имаше и во октомври, но тогаш беше повреден.

За Дамфрис постои интерес од неколку клубови во Премиер лигата. Холанѓанецот ќе добие дозвола да го напушти клубот, кога некој ќе понуди помеѓу 45 и 50 милиони евра.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button