СПОРТФУДБАЛ

Позната е и причината зошто камерунскиот селектор го избрка Онана

Во пресрет на мечот со Србија, селекторот на Камерун Ригоберт Сонг, го избрка голманот Андре Онана од селекцијата. Голманот на Интер, Андре Онана не е веќе дел од репрезентацијата на Камерн, тој бил избркан од селекторот поради недисциплина.

Причина е тоа што селекторот Сонг инсистирал на поинаков стил на бранење на голманот, на потрадиционален. Онана немал намера да го промени стилот и настанала кавга меѓу двајцата поради што голманот добил дисциплинска казна и бил отстранет од репрезентацијата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button