ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Приведено лице од Скопје за издржување на затворска казна

На 15.07.2021 во 21.15 часот на Граничниот премин Табановце, на влез во државата, бил лишен од слобода С.И.(33) од Скопје, затоа што по извршена контрола било констатирано дека се барал по потерница од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги, за издржување казна затвор за сторено кривично дело по чл.297 став 3 од Кривичниот законик.

Advertisements

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button