КОШАРКА

Расел Вестбрук, херојoт на Вашингтон во победата над Индијана

Расел Вестбрук беше херојот на Вашингтон во победата над Индијана Пејсерс, со минимални 133:132. Во продолженија од пет минути, Вестбрук успеа да го спречи последниот напад на Индијана, со што го заврши натпреварот со 33 поени, 19 скока и 15 асистенции. За Вестбрук, ова беше 181 трипл дабл во неговата кариера, израмнувајќи го рекордот на легендарниот кошаркар Оскар Робертсон. Во следните предизвици, Вестбрук ќе може да ја мине легендата на Синсинати и Милвоки.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button