ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Разрешен директорот на затворот Идризово

Разрешен директорот на затворот Идризово

На својата денешна седница Владата го разреши досегашниот директор на затворот Идризово.

Реџеп Реџепи беше на функција како кадар на партијата Алтернатива откако таа му се приклучи на парламентарното мнозинство.

Од Владата на соопштуваат зошто е разрешен и дали евентуално тоа има врска со неодамнешните полициски претреси во затворот.

Неофицијално, главна причина е токму тоа, односно фактот дека во затворот беа пронајдени дрога, ножеви и мобилни телефони.

На местото на Реџепи, именуван е Шпенд Тахири, исто така кадар на Алтернатива.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button