ВЕСТИМЕТРОПОЛ

Се ожени Борис Џонсон, венчавката планирана 6 месеци во строга тајност!

Британскиот премиер Борис Џонсон се ожени со својата свршеница Кери Симондс во саботата на тајна церемонија во катедралата Вестминстер. Како што наведува порталот „Сан“, венчавката била планирана цели шест месеци. Во подготовките учествувале само неколку црковни лица, а во последен момент биле поканети околу 30 гости.

Advertisements

Борис (56) и Кери (33) решија да „застанат на лудиот камен“ во главната лондонска катедрала, оддалечена само 2,4 километри од Даунинг стрит.

Непосредно по 13:30 часот, вработените одеднаш им соопштиле на посетителите на црквата дека зградата се затвора.

Половина час подоцна, лимузината што ја превезувала невестата пристигнала на плоштадот пред главната западна порта, на само 300 метри од сообраќајната станица Викторија.

Невестата се определила за долг, бел фустан, но не носела превез, се наведува во весникот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button