ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Силјановска води со над 60 илјади гласови

Силјановска води со над 60 илјади гласови

Прелиминарните резултати од претседателските избори меѓу Силјановска и Пендаровски покажуваат голема предност, односно Силјановска води со над 60 илјади гласови (36,01% спрема 17,51%)./Alsat.mk

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button