ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Таравари или Османи, еве кој е во водство во моментов

Според првите резултати што ги објави ДИК, меѓу ВЛЕН и Европскиот фронт, Бујар Османи од Европскиот фронт во моментов има освоено 17,03 отсто, додека Арбен Таравари од ВЛЕН досега има 12,45 отсто.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button