РЕГИОН

Страшно невреме и во Србија, силен ветар во Војводина

Страшно невреме и во Србија, силен ветар во Војводина

Ситуацијата во северозападниот дел на Војводина во моментов е критична. Има невреме со прашина, изолирано невреме со врнежи проследени со грмежи и силен ветер, јавува страната hailz_srbija.

Како што е наведено на социјалните мрежи, бурниот изолиран ветер налик на урагани крева прашина и ја намалува видливоста на 0 метри, според извештаите, во делови на Војводина.

Во Белград во моментов дува силен ветер, пренесуваат српските медиуми.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button