ВЕСТИМАКЕДОНИЈАПатот кон

Талески: СДСМ не се меша во внатрешните работи на ДУИ

Талески: СДСМ не се меша во внатрешните работи на ДУИ

Во вториот дел од емисијата „Патот кон“ во Алсат, гости беа Миле Талески од СДСМ, Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ и Сирија Рашиди од Алијанцата.

Advertisements

Запрашан за последните случувања во ДУИ, Талески рече дека тоа се внатрешни работи на ДУИ.

“Евентуалното приклучување на Кастриот Реџепи со ДУИ е негово право, но со целосна сигурност можам да кажам дека парламентарното мнозинство е безбедно“, рече Талески.

Талески нагласи дека настаните што се случуваат во ДУИ се нивни и се внатрешни работи,и  СДСМ не може да се меша./Alsat.mk

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button