ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Укината забраната за сообраќај на камиони на патот Кичево – Охрид

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот превој Пресека.

Како што информира ЈП „Македонијапат“, забраната е укината во 11:00 часот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button