МАКЕДОНИЈА

Утре без струја дел од ТЦ „Беверли Хилс“

Заради изведување технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре од 7:30 до 9:30 часот, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од ТЦ „Беверли Хилс“ во општина Центар, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Advertisements

Во четврток без струја од 4:00 до 5:30 часот ќе бидат корисниците од населбата Шуто Оризари, во општина Шуто Оризари, населбите Топаана, Чаир и Топаанско Поле во општина Чаир, како и населбата Скопје-Север, Бутел 1, Бутел 2, Расадник, Кучевишка Бара, Визбегово и Индустриска зона – Визбегово во општина Бутел. Од 7:45 до 9:15 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. „Петар Манџуков“ од бр. 50 до бр. 280 во општина Бутел.

Од 8:00 до 15:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од ул. „Хусеин Бајрам“ и ул. 165 во населба Крњево во општина Центар, а од 8:10 до 14:30 часот, корисниците од селата Паничари, Ласкарци, Буковиќ и Раовиќ во општина Сарај.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button