ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Ужас во 180 секунди! Пожарот во Тетово низ објективот на надзорна камера од околните објекти

Се појави траорна снимка од пожарот на ковид центарот во Тетово.  На материјалот се забележува евакуација на дел од пациентите од модуларната болница, но и брзината со која огнената стихија го голта целиот објект.

Advertisements

Во трагедијата што се случи ноќта, на 8 септември животот го загубија 14 лица од кои 12 пациенти и 2 роднини на пациентите.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button