ВЕСТИЗАБАВА

(ВИДЕО) Во Дубаи отворен најдлабокиот базен за нуркање

Во Дубаи е отворен најдлабокиот базен за нуркање, во кој луѓето се спуштаат на длабочина од 60 метри за да видат потопени пејзажи со темата на градот.

Advertisements

Дубаи, кој е туристички и деловен центар со пустински терен и со месеци високи температури, има репутација на луксузни и рекордни атракции како што е затворена скијачка патека покриена со снег, големи паркови на вода и најстарата зграда во светот, пренесува Ројтерс.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button