ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

ВМРО: Заев да не прифати предавнички договор

ВМРО-ДПМНЕ бара од премиерот Зоран Заев за време на состаноците во Софија да не прифаќа каков било договор што би било национално предавство. Според нив, протестите и блокадите на опозицијата ја спречуваат владата да дејствува спротивно на интересите на македонскиот народ. Партијата на Мицкоски со денови одржува протести, барајќи информации за преговорите меѓу двете земји.

Advertisements

 

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button