ВЕСТИ

Време, сончево со умерена локална облачност

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне во северозападните планински подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Температурата ќе достигне до 35 степени. Во Скопје слично време со максимална температура до 37 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button