ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, облачно со услови за краткотраен дожд

Во земјава денеска ќе преовладува претежно облачно време. На места ќе има појава на краткотраен дожд, претежно во југоисточните и западните делови. Температурата ќе се движи од 10 до 22 степена. Во Скопје слично време со температура до 25 степена.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button