ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, променливо облачно и студено

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време, во текот на денот со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Температурата ќе се движи од -4 до 3 степени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button