ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: сончево и топло

Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. Дневната температура ќе биде од 24 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 33 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button