ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, сончево со умерена облачност

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 6 до 20 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button