Momenti tronditës Hipermakina Ferrari SF90 me vlerë 500,000 £ përplaset me tre makina të parkuara

Përplasja e tmerrshme në Hagley Road në Birmingham të mërkurën u kap në mënyrë të jashtëzakonshme në pamjet e kamerave CCTV nga një banor. Klipi i vlefshëm tregon se supermakina shfaqet papritur përpara se të futet direkt në një automjet të bardhë të parkuar në rrugë.

Dhe nuk tregoi asnjë shenjë ngadalësimi pas ndikimit fillestar, por në vend të kësaj krijoi një efekt domino shkatërrimi. Makina, me vlerë gjysmë milioni paund, më pas u fut në dy automjete të tjera – duke shkaktuar dëme mjaft të kushtueshme.

LEXO EDHE:

Back to top button