Mot me vranësira, shi dhe bubullima


– Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullimave. Lokalisht proceset do të jenë në formë më intensive të motit të keq me erë të përforcuar dhe paraqitjes së breshrit. Indeksi UV do të jetë 7.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri 20 gradë, ndërsa e ditës prej 23 deri 31 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullimave.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 18 gradë, ndërsa e ditës deri 30 gradë.

Shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima në orët e pasdites do të ketë edhe nga e hëna.

LEXO EDHE:

Back to top button