Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 13 gradë

Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 13 gradë

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe diell, posaçërisht në orët e pasdites. Do të fryjë dhe erë, përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore e përforcuar nga drejtimi verior (mbi 60 km/h). Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale prej 4 deri në 13 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe diell, do të fryjë dhe erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button