Moti sot

Moti sot

Moti sot në mëngjes do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale.

Pasdite moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë, ndërsa lokalisht do të ketë kushte për paraqitje të stuhive me breshër dhe erë të fortë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21°C, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 30 deri në 37°C.

Indeksi UV do të ketë vlerën 9.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me erë të dobët deri mesatare. Pasdite do të ketë vranësira të paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 36 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button