Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira

Sot moti në mëngjes do të jetë freskët, me diell gjatë ditës me vranësira të ulëta deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -6 deri në 1, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 11 deri në 17 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 15 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button