Moti sot, me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot, me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot paradite në pjesët perëndimore të vendit do të jetë me vranësira të ulëta apo mjegull, ndërsa gjatë ditës do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button