Moti sot me vranësira, temperatura deri në 21 gradë

Moti sot me vranësira, temperatura deri në 21 gradë

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira, në pjesët lindore me diell. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës duke filluar nga perëndimi do të ketë reshje shiu. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar, nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 15 deri në 21 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, kryesisht me vranësira, ndërsa gjatë natës me reshje shiu. Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë. Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button