Nagelsman bën “zjarrfikësin” mes Nojerit dhe Ter Stegenit

Trajneri i kombëtares së Gjermanisë, Julian Nagelsmann ka treguar se Manuel Nojeri do të jetë portier titullar i ekipit në “Euro 2024”. Me më pak se një javë para debutimit në “Euro 2024”, Gjermania ka disa fronte të hapura të pazgjidhura … dhe herë pas here ‘elefantin në dhomë’.

Konkretisht, në portë, ku është ringjallur polemika që ekziston prej shumë vitesh rreth figurës së Manuel Nojer dhe Mark-Andre Ter Stegen. Nagelsman, i vetëdijshëm për situatën, donte të shuante zjarrin para se të fillonte Kampionati Evropian dhe tashmë ka treguar zgjedhjen e tij.

“Nuk dua të diskutoj për rolin e portierit. Manuel Nojer është dhe do të jetë portieri ynë titular. Nuk do të lejoj të lindë asnjë polemikë, edhe nëse të gjithë përpiqen të fillojnë një të tillë”, ka thënë Nagelsman pas ndeshjes kundër Greqisë, ku Nojer bëri një gabim të madh.

Nisur nga ajo që kemi parë, duket se Nojer është i paprekshëm. Nga Gjermania, megjithatë, do të vazhdojë të shihet me lupë. Tani, nëse gjermanit i ka mbetur diçka, është personaliteti për të menaxhuar këtë lloj situate.

LEXO EDHE:

Back to top button