Napoli siguron përforcimin e tretë, vjen nga Premier Liga

Negociim i shpejtë, për një blerje të nivelit të lartë për mesfushën e Napolit. Leander Dendonker do të jetë goditja që Aurelio De Laurentiis do t’i japë Valter Mazarrit për pjesën e dytë të sezonit. Pasi ka afruar Mazokin nga Salernitana dhe Ngonge nga Verona, nje tjeter afrim.

Pas thashethemeve të para, mbërrijnë konfirmimet që nuk lënë vend për dyshime, duke qenë se belgu do të mbërrijë nesër në Itali për t’iu nënshtruar kontrolleve mjekësore në Villa Stuart me kampionët e Italisë dhe më pas firmos kontratën e tij dhe vihet në dispozicion të trajnerit.

Formula me të cilën lojtari do të vijë nga Aston Villa do të jetë ajo e huazimit deri në fund të sezonit me të drejtë shlyerje në favor të Napolit, e vendosur në 10 milionë euro.

Mesfushori belg nuk ka gjetur shumë hapësirë ​​në Premier Ligën aktuale dhe për këtë arsye është në kërkim të një pozicioni për të pasur vazhdimësi më të madhe. Dendoncker luajti vetëm 119 minuta në ligë, me vetëm një paraqitje si titullar, ndërsa në Ligën e Konferencës ai doli në fushë katër herë, si dhe kishte luajtur një ndeshje në FA Cup dhe një në Kupën EFL. Tani mundësia për Napolin, me mundësinë që marrëveshja të mbyllet së shpejti.

LEXO EDHE:

Back to top button