Nis “lufta” për 3 vendet e fundit për Kampionatin Evropian në Gjermani

Dymbëdhjetë kombëtare sonte zhvillojnë ndeshjet e “play-off”-it, për t’i siguruar 3 vendet e fundit në “Euro 2024” që mbahet në Gjermani gjatë këtij viti.

Ndeshje tejet interesante do të shohim në “gjysmëfinalet” e play-offit dhe vëmendja më e madhe pritet të jetë në ndeshjen mes Bosnjës dhe Ukrainës.

Takim interesant pritet të jetë edhe ajo mes Uellsit dhe Finlandës, kurse Polonia luan ndaj Estonisë. Kujtojmë që shtetet që kalojnë këtë raund, luajnë “finalet” për t’i zënë vendet e fundit në “Euro 2024”./Indeksonline/

LEXO EDHE:

Back to top button