Një avion pasagjerësh rrëzohet në Afganistan

Një avion pasagjerësh rrëzohet në Afganistan

Një avion indian pasagjerësh është rrëzuar në provincën Badakhshan në verilindje të Afganistanit.

Drejtori i kulturës dhe informacionit në provincën Badakhshan, Zabihullah Amiri, ka njoftuar në një komunikatë për shtyp se një avion indian pasagjerësh është rrëzuar në Malet Tohaka që ndodhen midis rretheve Kuran-Munjan dhe Zibak, raportojnë mediat afgane.

Amiri ka thënë se një ekip kërkim-shpëtimi është dërguar në zonën e aksidentit i cili ka ndodhur në orët e mëngjesit.

LEXO EDHE:

Back to top button