Një skulpturë e pazakontë

Një skulpturë e pazakontë

Një skulpturë vërtet e pazakontë ka zbukuruar fshatin rural të Cheadle në Kanada që nga fundjava e parë e tetorit.

Skulptura është 5.18 metra e gjatë dhe përshkruan tre gishta të pistë, teksa mbajnë një patatinë Cheetos portokalli, një imazh i njohur për shumë prej nesh që nga fëmijëria!

“Ne jemi të emocionuar për këtë skulpturë kaq të lartë”, janë shprehur banorët vendas.

Skulptura do të vendoset përkohësisht në fshatin Cheadle deri më 4 nëntor, më pas do të ekspozohet diku tjetër.

LEXO EDHE:

Back to top button