Njukasëll në garë për të marë 3 lojtarë nga Çellsi

Në një dimension të ri që nga ardhja e sauditëve në krye, Njukasëll është tashmë në vendet e para të Premier Ligë.

Aktualisht i treti në kampionatin anglez, Edi Haui, trajneri i ekipit, dëshiron të forcohet gjatë merkatos së dimrit për të kërkuar një vend në Ligën e Kampionëve.

Siç zbuluam burimet nga “The Telegraph” ata janë të prirur për të afruar lojtarë nga Çellsi. I pari, është Konor Gallager, pastaj Ruben Loftus-Çik , si dhe Hakim Zijeç, dy lojtarë të cilëve u mungon koha për të luajtur me blutë.

LEXO EDHE:

Back to top button