OBSH: Të ruajmë vigjilencën pavarësisht rënies së rasteve

Në nivel global, rastet e reja të infektimit nga COVID-19 kanë rënë për të tretën javë rradhazi, tha sot kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ndërsa theksoi që popujt të mos ulin vigjilencën.

- Advertisment -

“Sidoqoftë, ne jemi gjendur në këtë situatë edhe më parë, me vendet që janë rihapur dhe njerëzit që kanë ulur vigjilencën e tyre, duke bërë që virusi të rikthehet”, vuri në dukje Tedros .

Ai theksoi se është thelbësore që të vazhdohet të merren të gjitha masat e nevojshme për të ruajtur veten dhe të tjerët, ndërsa vazhdon programi i vaksinimit

LEXO EDHE:

Back to top button