Ofertë joshëse nga Arabia për Imobilen, Klaudio Lotito fillon negociatat

Presidenti i Lacios, Klaudio Lotito ka marrë një ofertë prej 35 milionë eurosh nga Arabia Saudite për kartonin e Çiro Imobile. Siç njoftojnë mediat saudite, sulmuesi ka gati një kontratë për dy vite, me 18 milionë euro pagë në sezon. Ashtu si Lotito, edhe sulmuesi italian është duke e menduar këtë mundësi.

Vetëm pasi të ketë marrë dritën jeshile të lojtarit, Lotito do të jetë në gjendje të fillojë të negociojë çmimin më të lartë me klubet e interesuara (Al Shabab dhe Al Vehda) për të maksimizuar të ardhurat dhe për të dalë në treg për të kërkuar një zëvendësues për kapitenin e ekipit.

E njëjta manovër e bërë për Milinkovic-Saviç, shitur për 40 milionë te Al-Hilal pavarësisht kohës së pakët për negociata.

LEXO EDHE:

Back to top button