Olivie Zhiru gjen marrëveshjen me klubin amerikan

Duket se Olivie Zhiru është duke luajtur sezonin e tij të fundit me klubin e Milanit. Sipas gazetarit të njohur italian, Fabrizio Romano, lojtari francez dhe klubi Los Anxheles FC kanë arritur marrëveshjen verbale për një transferim nga 1 korriku.

Pas interesit që në tetor dhe ofertës formale ditët e fundit, duket se ka ardhur edhe aprovimi i Giroud. Kontrata me klubin e MLS do të jetë e vlefshme deri në dhjetor 2025, por kontrata ende nuk është firmosur

LEXO EDHE:

Back to top button