Osmani takon mërgatën shqiptare në Gjermani

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani po vazhdon vizitën e saj zyrtare në Gjermani. Ajo pas takimit me homologun e saj gjerman Frank Walter-Steinmeier, ka zhvilluar një takim edhe me mërgatën shqiptare.

- Advertisements -

“Mërgata jonë janë shtylla e shtetit tonë. Ishte kënaqësi të bashkëbisedojmë sonte për ecjen përpara dhe zhvillimin e vendit tonë”, ka shkruar Osmani në Facebook.

LEXO EDHE:

Back to top button