fbpx

Pandevi: Kemi ardhur këtu për të marë 3 pikët


Kapiteni i Maqedonisë , Igor Angelovski, shpreson se do të jetë një përballje mjaft interesante dhe se shpreon se do jetë në formacionn e parë për këtë përballje.

“Mendoj se ishin 3 pikë të rëndësishme ndaj Armendisë, për fillim të eliminatoreve. Për dallim nga Shkupi, këtu kemi kushte më të mira për lojë. Andaj mund të them se kemi ardhur për 3 pikë, pasi që atmosfera është mjaft e mirë dhe nuk ka qenë asnëjehrë më parë në këtë nivel. Jemi të vetëdijshëm se nuk ishim të përgatitur 100 për qind ndaj Armenisë, por por për kombëtaren duhet të jipet maksimumi dhe vetëm në këtë mënyrë mund të arrihet deri te rezultati i dëshiruar,” tha mes tjerash Pandevi, në takimin me gazetarët.

Sfida Gjeorgji-Maqedoni, do të zhvillohet në stadiumin e Dinamos në Tbilisi, të martën, në orën 18.00.

LEXO EDHE:

Back to top button