Paolo Dibala, gati të firmos kontratën e re me Romën

Sipas mediumit Calciomercato.com, Paolo Dibala ka informuar drejtorin e Romës, Tiago Pinto, se ai synon të qëndrojë për një kohë të gjatë në stadiumin “Olimpico” në kryeqendrën e Italisë. Ai ariti si lojtar i lirë verën e kaluar, pasi kontrata me Juventusin u lejua të mbaronte.

Marrëveshja aktuale përfshinte një klauzolë lirimi që mund të aktivizohej në 20 milionë euro për klubet brenda Serie A dhe 12 milionë euro për ato jashtë Italisë, por kjo nuk ndodhi kurrë.

Tani që afati kalimtar i transferimeve është mbyllur, Dibala po shikon nga e ardhmja dhe e sheh atë duke vazhduar të jetë me Romën. Kontrata e tij zgjat deri në qershor të vitit 2025, por “Giallorossët” shpresojnë ta zgjasin atë deri në qershor të vitit 2027.

Kjo do të nxiste gjithashtu një rritje të pagës në 10 milionë euro në sezon, diçka që Roma shpreson ta negociojë.

LEXO EDHE:

Back to top button